SlideResim1

Read more

SlideResim2

Read more

SlideResim5

Read more

SlideResim3

Read more

SlideResim4

Read more

Kurumsal

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Haberler

  1.  
  2. 2016 Yılı Satış Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

    2015 - 2016 satış değerlendirme toplantısı Kuşadası Richmond Ephesus Resort Otelinde yapıldı.


  3.  

Giriş

Hakkımızda

Kubilay Boya

Firmamızın temeli; Hasan BİLGİÇ' in 1984 yılında, babası rahmetli Mehmet BİLGİÇ' in teşviki ile Ankara Sitelerde küçük bir satış mağazasında mobilya boyası satmaya başlaması ile atılmıştır.

Kubilay boya satış faaliyetlerine başlaması ile birlikte müşteri odaklı, kaliteli hizmetin verildiği bir boya satış mağazası olarak, süratle büyümeye başlamış ve mobilya boyaları piyasasında Ankara Sitelerde, kısa sürede yükselen bir değer olarak, 1990'lı yıllarda en önemli satıcılardan biri haline gelmiştir.

1994, 1998 ve 2001ve 2009 yıllarında ülkemizde yaşanan ekonomik krizlerde, çok başarılı bir kriz yönetimi gösterilerek, KUBİLAY BOYA AİLESİ tüm bu krizlerden büyüyerek çıkmıştır.

Kubilay boya ailesi 2001 yılında boya ve vernik üretimi yapmakta olan bir firma ile ortak olarak, üretim faaliyetine başlamıştır. Yaklaşık 5 yıl süren bu ortaklıkta son derece başarılı bir performans konularak, ortak olduğu firmanın mobilya boyası sektöründe, Türkiye’nin en önemli firmalarından birisi haline gelmesi sağlanmıştır.

Daha sonra özellikle mevcut kapasitenin yetersiz olması nedeniyle yeni bir tesis yapma kararı alınmış ve ardından da iki aile ortaklıktan ayrılmaya karar vermiştir. Bu nedenle; 2005 yılı ekim ayında Aliağa organize sanayi bölgesinde, Kubilay Kimya ve Boya San. Tic. Ltd. Şti. ile kendi tesislerinde üretime başlamış ve KUBİLAY markalı ürünler pazara sunulmaya başlanmıştır.

Kubilay Boya

Ayrıca Kubilay Boya; Ankara Sitelerdeki satış merkezine ilave olarak;

2000 yılında İnegöl'de;

2005 yılında Antalya'da,

2006 yılında Samsun’da

2010 yılında da Kayseri’de satış merkezlerini faaliyete geçirmiştir.

5 adet satış merkezi ile Türkiye'nin en büyük; boya ve vernik satıcısı konumundadır.

Aliağa organize sanayi bölgesinde yıllık 30.000 ton boya, vernik, sertleştirici üretim kapasiteli olan tesisimizde, çağımız, modern teknolojilerinin tamamı kullanılmıştır

Gerek kendi satış merkezlerimiz ve gerekse yaygın bayii ağlarımız ile ahşap boyaları sektörünün en önemli firmalarından birisi konumundadır.

Değişen ekonomik koşullar ve global ekonominin gereği olarak, gelişmiş batılı ülkelerin kalite ve hizmet standardına ulaşmayı hedefleyen firmamız, bu amaçla yabancı bir partner ile işbirliği yaparak, bir dünya firması olma yolunda önemli bir adım atmıştır.

Amerika Birleşik Devleti, New York merkezli dünyada birçok ülkede; üretim tesisleri olan SPRAYLAT firması ile 15 Mayıs 2008 tarihinde, Türkiye’de şu anda üretilmeyen özel amaçlı bir sanayi boyasının üretimi ile ilgili 10 yıllık anlaşma imzalanarak üretime başlanmıştır.

Kubilay Boya, hiçbir zaman kaliteden ödün vermeden, teknolojik yenilikleri, yakından takip eden, sürekli kendini geliştiren, yenilikçi, sektöründe öncü bir firma konumuna gelmiştir.

Çevreye ve insan sağlığına son derece duyarlı, ARGE çalışmalarında, hep bu kavramı ön planda tutan bir anlayışa sahiptir. Ayrıca; 2010 yılı sonunda mevcut ISO ve TSE belgelerimize ilave olarak, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini de alarak, bir boya ve kimya şirketi olmasına rağmen, çevreye olan duyarlılığı da belgelendirilmiştir.

Netice itibariyle, firma olarak gençliğimizin enerjisi, kadromuzun tecrübesi ile, daha nice başarıları yakalayacağımıza yürekten inanarak, siz değerli iş ortaklarımızın her türlü taleplerine doğru çözümler üretmeye devam edeceğiz.