Ahşap Boyama Sistemlerinde

Dünya'da İlk ve Tek

Antiviral. Antibakteriyel. Antifungal.

 Ahşap boyama sistemlerinde Dünyada’da bir ilk : Koronavirüse* karşı etkili “ Kubilay Ultra Hygiene ” Seri

“Yeni normale” dönmeye çalıştığımız bu günlerde dokunma yoluyla bulaş en önemli tehlikelerden biridir. Dokunma yoluyla bulaşı engellemek için seçeneklerden biri toplu yaşanılan alanlar sık sık dezenfekte edilmesidir. Ancak, dezenfeksiyon işlemi, yalnızca kısa süreli bir koruma sağlamaktadır ve belirli aralıklarla düzenli olarak tekrarlanması gerekmektedir. Dezenfektanların içindeki zararlı kimyasalların insan sağlığına ve çevreye etkileri göz önüne alındığında, sık yapılan dezenfeksiyon işleminin uzun dönemde daha çok zarar getireceği öngörülmektedir. 

Antiviral kaplamalar dokunma yoluyla bulaşın engellenmesinde kalıcı, hızlı ve güvenilir çözüm olarak öne çıkmaktadır. Boyanın ömrü boyunca etkisini devam ettirmekte ve yüzeylerdeki zararlı mikroorganizmaları yok etmektedir. Böylece aşırı dezenfektan kullanımını önleyerek çevreye, insan sağlığına ve ülke ekonomisine büyük katkıda bulunmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti, salgınla mücadele konusunda oldukça başarılı bir kriz yönetimi gerçekleştirmiştir. Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri’nde günde binlerce kişinin hayatını kaybettiği göz önüne alındığında Türkiye Cumhuriyeti’nin başarısı tüm dünyanın dikkatini çekmektedir. Kamu otoritesinin bu başarısına, Türk boya sektörü olarak “nasıl katkı sağlayabiliriz” sorusunun cevabı inovatif, yüksek teknolojili ürünlerin üretilmesidir.

 DÜNYA’DA İLK VE TEK

Kubilay Boya, sorumluluk ve görev bilinciyle, uzmanı olduğu ahşap kaplama sektöründe bu mücadelenin öncüsü olarak Dünya’nın ilk ve tek antiviral ahşap kaplaması olan Kubilay Ultra Hygiene Seri’yi geliştirmiştir. Ürünümüzün başarısı ulusal ve uluslararası bağımsız laboratuvarlarca çeşitli virüs, bakteri** ve mantarlara karşı tescil edilmiştir. 

 HAYATIN HER KÖŞESİNDE

“Kubilay Ultra Hygiene” ürünleri; 
– Otel mobilyalarında, 
– Ofis mobilyalarında, 
– Okul sıra ve masalarında, 
– Çocuk oyun alanları ve park, bahçe mobilyalarında, 
– Kafe ve restoranlarda, 
– Mutfak mobilyalarında, 
– Yemek ve yatak odası mobilyalarında, 
– Banyo mobilyalarında, 
– Toplu taşımada, 

– Havaalanlarında, 

ve daha sayamadığımız ahşabın kullanıldığı hayatın her köşesinde virüs ve bakterilere karşı tam koruma sağlayarak, gerek pandemi sürecinde gerekse pandemi sonrasında toplum sağlığına önemli katkı sağlayacaktır.

 Profesyoneller için hijyeni yeniden tanımlıyoruz

“Kubilay Ultra Hygiene” ile boyanan mobilyalar ve diğer ahşap yüzeyler pandemi ile mücadeleye önemli katkı koyacak ve daha fazla talep göreceklerdir. Dünya’da bir ilk olması ile Türk mobilyasının ihracat pazar payını arttırarak ülke ekonomisine katma değer kazandıracaktır. Arzu eden müşterilerimiz için “Kubilay Ultra Hygiene” uygulanmış mobilyalarının antibakteriyel, antiviral ve antifungal aktivite testlerini yaptırmaları ve firmaları adına belge almaları konusunda destek olabileceğiz. 

“Kalite ayrıntıda gizlidir, ayrıntı bizim işimizdir” sloganı ile üretim yapan firmamızın yeni ürünü olan “Kubilay Ultra Hygiene” serinin siz değerli dostlarımıza hayırlı olmasını diliyoruz.

* “Kubilay Ultra Hygiene” Seri, Londra merkezli Virology Research Services Laboratuvarında yapılan ISO: 21702: Plastik ve Diğer Gözeneksiz Yüzeyler Üzerindeki Antiviral Aktivitenin Ölçümü” standardına göre gerçekleştirilen testte koronavirüs NL63’e karşı kuvvetli antiviral aktivite göstermiştir. 

** Kubilay Ultra Hygiene Seri, TÜRKAK tarafından ISO 17025 akreditasyonuna sahip Kazlıçeşme AR-GE Merkezi ve Test Laboratuvarı tarafından yapılan “ISO 22196: Plastik ve Diğer Gözeneksiz Yüzeyler Üzerindeki Antibakteriyel Aktivitenin Ölçümü” testinde escherichia coli ve staphylococcus aureus bakterilerine ve ayrıca salmonella typhimurium, listeria monocytogenes, klebsiella pneumoniae ve pseudomonas aeruginosa bakterilerine karşı kuvvetli antibakteriyel aktivite göstermiştir. Ayrıca, candida albicans ve aspergillus brasiliensis mantarlarına karşı kuvvetli antifungal aktivite göstermiştir.

 Sertifikalar